„Biblia jako historia” – dziewiąty zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie

9 czerwca 2023 r. odbędzie się dziewiąty zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie. Tytuł zjazdu brzmi: „Biblia jako historia”.

W kościołach na całym świecie trwa swego rodzaju przebudzenie. Nie jest ono typowym przebudzeniem ewangelizacyjnym, ale odrodzeniem znaczenia znajomości Biblii. Wiele książek, filmów i wykładów podkreśla praktyczne znaczenie rozumienia Biblii.

Podczas zjazdu prześledzimy historię Biblii i pokażemy, w jaki sposób oryginalni autorzy zastosowali narrację biblijną w swojej służbie, abyśmy mogli robić to samo w naszej służbie dzisiaj. Wykłady poprowadzi profesor Buz McNutt.

Buz McNutt jest Amerykaninem. Urodził się w 1953 roku w Waszyngtonie. Jest emerytowanym pastorem First Baptist Church w Boynton Beach na Florydzie oraz byłym profesorem Midwestern Baptist Theological Seminary oraz Reformed Theological Seminary. Wykładał studia biblijne, uczył greki Nowego Testamentu i biblijnego hebrajskiego oraz hermeneutyki na kilku wyższych uczelniach. Jego odpowiedzialności obejmowały również zakładanie kościołów, ewangelizację w sierocińcach w Chinach i Czadzie, a także prace nad przekładami Biblii w Papui Nowej Gwinei.

Polsko-Ukraiński Instytut Biblijny w Lublinie to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju. Głównym celem Instytutu jest integracja biblijnych chrześcijan z Ukrainy i Polski, by wspólnie realizować projekty ewangelizacyjne i kościelne, a także wymiana doświadczeń z pracy dla Jezusa w narodzie ukraińskim i polskim, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna modlitwa o przyszłość naszych narodów. Wykładowcami są pastorzy, profesorowie oraz przywódcy chrześcijańscy wywodzący się z różnych kościołów i organizacji ewangelikalnych.

Pierwsze wykłady Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie odbyły się 20 sierpnia 2022 r. Do tej pory miało miejsce osiem zjazdów Instytutu:

  • „Dyscyplina w kościele”
  • „Jak samodzielnie czytać i studiować Biblię?”
  • „Reformacja w Polsce – lekcje dla współczesnych”
  • „Czy nasze pokolenie wykona wielki nakaz misyjny Jezusa w Polsce?”
  • „Chrześcijaństwo a psychologia. Duszpasterstwo w profilaktyce dysfunkcji, chorób i zaburzeń psychicznych”
  • „Jak zdobyć władzę w państwie?”
  • „Polska specyfika chrześcijańskiej edukacji oraz organizowania obozów chrześcijańskich”
  • „Bóg sierot”

Osoby zainteresowane działalnością Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie zapraszamy do kontaktu: [email protected]