Jak zdobyć władzę w państwie? Szósty zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie

Już 18 lutego odbędzie się szósty zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie poświęcony roli chrześcijan w polityce. Tytuł zjazdu brzmi: „Jak zdobyć władzę w państwie?”.

Zjazd będzie okazją do dyskusji na temat odpowiedzialności chrześcijan za politykę swojego państwa, a także do rozważenia, czy chrześcijanie powinni dążyć do przejęcia władzy.

W programie znalazły się również takie zagadnienia, jak szanse chrześcijan w Polsce na odegranie ważnej roli w polityce. Przykłady tego idą do nas z bratniej Ukrainy.

Wykłady poprowadzi Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie i współzałożyciel Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie. Paweł Chojecki jest również założycielem i redaktorem naczelnym telewizji internetowej, miesięcznika „Idź Pod Prąd” a także wydawnictwa „Pod Prąd”.  Kilka lat temu zainicjował projekt Megakościół, czyli inicjatywę mającą na celu ewangelizację Polski opartą na czterech filarach: silne kościoły lokalne, nowoczesne media, chrześcijański uniwersytet i chrześcijanie w polityce. W czerwcu 2022 roku wraz z rektorem Seminarium Biblijnego w Irpieniu, pastorem dr. Igorem Yaremchukiem, zdecydował o powołaniu Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie.

Polsko-Ukraiński Instytut Biblijny w Lublinie to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju. Głównym celem Instytutu jest integracja biblijnych chrześcijan z Ukrainy i Polski, by wspólnie realizować projekty ewangelizacyjne i kościelnej, a także wymiana doświadczeń z pracy dla Jezusa w narodzie ukraińskim i polskim, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna modlitwa o przyszłość naszych narodów. Wykładowcami są pastorzy, profesorowie oraz przywódcy chrześcijańscy wywodzący się z różnych kościołów i organizacji ewangelikalnych.

Pierwsze wykłady Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie odbyły się 20 sierpnia 2022 r. Do tej pory miało miejsce pięć zjazdów Instytutu:

  1. „Dyscyplina w kościele”
  2. „Jak samodzielnie czytać i studiować Biblię?”
  3. „Reformacja w Polsce – lekcje dla współczesnych”
  4. „Czy nasze pokolenie wykona wielki nakaz misyjny Jezusa w Polsce?”
  5. „Chrześcijaństwo a psychologia. Duszpasterstwo w profilaktyce dysfunkcji, chorób i zaburzeń psychicznych”

Osoby zainteresowane działalnością Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie zapraszamy do kontaktu: [email protected]