Zjazd 4 – „Rewolucja Jezusa. Uczniostwo na całego! Czy nasze pokolenie wykona wielki nakaz misyjny Jezusa w Polsce?”  [Relacja]

W ostatni weekend 11-13 listopada 2022 r. chrześcijanie z Polski i Ukrainy spotkali się na czwartym zjeździe Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie. Poza częścią szkoleniową, którą poprowadzili Joe Łosiak i pastor Paweł Chojecki, obecni na zjeździe mieli niezwykłą okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie Jerzego i Małgorzaty Dajuków występujących wraz z muzykami ze stowarzyszenia Missio Musica.

Czwarty zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie rozpoczął się już w piątek 11 listopada. W tym dniu z okazji Święta Niepodległości zorganizowaliśmy wspaniały koncert Jerzego i Małgorzaty Dajuków, którzy wystąpili wraz  z muzykami ze stowarzyszenia Missio Musica. Ta niezwykle utalentowana i oddana Jezusowi grupa muzyczna wprost porwała serca i dusze uczestników koncertu, a wśród wysłuchanych utworów nie mogło oczywiście zabraknąć genialnego wykonania Psalmu 23. Koncert zostanie wkrótce opublikowany na kanale Idź Pod Prąd. Po koncercie miała miejsce dyskusja dotycząca sposobów docierania z ewangelią Jezusa do Polaków. Wzięli w niej udział pastorzy z kościołów biblijnych w Polsce.

Sobota 12 listopada była dniem wykładowym na temat: Czy nasze pokolenie wykona wielki nakaz misyjny Jezusa w Polsce?”. Pierwsze trzy wykłady wygłosił Joe Łosiak, który przedstawił swoje spojrzenie na ewangelizację współczesnej Polski. Czwarty wykład przygotował pastor Paweł Chojecki. W tym wykładzie wskazał na te cechy kościołów i pastorów, które przyczyniają się do wzrostu duchowego kościoła – zgodnego z testamentem Jezusa.

Zwieńczeniem tego dnia był wieczór chwały dla Jezusa, który prowadzili Jerzy i Małgorzata Dajukowie wraz z grupą muzyczną Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie.

Joe Łosiak, amerykański misjonarz polskiego pochodzenia, to współtwórca sukcesu ewangelizacyjnego Ruchu Światło-Życie w latach 70. i 80. w Polsce. Od sześćdziesięciu lat jest w służbie dla Jezusa. Od wielu lat co roku przyjeżdża do Polski, bo wciąż marzy o rewolucji Jezusa w naszym kraju. Z pastorem Pawłem Chojeckim spotkał się po raz pierwszy rok temu. Bardzo dobrze uzupełniają się w dziele ewangelizacji, w ciągu kilku miesięcy udało im się już zrealizować kilka projektów. Wydawnictwo Pod Prąd właśnie wydało książkę „Rewolucja Jezusa. Uczniostwo bez zastrzeżeń” autorstwa Joe Łosiaka.

Wykłady z czwartego zjazdu znajdują się na kanale YouTube Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego.

Polsko-Ukraiński Instytut Biblijny w Lublinie to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju. Głównym celem Instytutu jest integracja biblijnych chrześcijan z Ukrainy i Polski w celu wspólnego realizowania projektów ewangelizacyjnych i kościelnych oraz wymiana doświadczeń z pracy dla Jezusa w narodzie ukraińskim i polskim, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna modlitwa o przyszłość naszych narodów. Instytut pracuje w rytmie dziesięciu comiesięcznych zjazdów.

Wykładowcami są pastorzy, profesorowie oraz przywódcy chrześcijańscy wywodzący się z różnych kościołów i organizacji ewangelikalnych.

Osoby zainteresowane działalnością Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie zapraszamy do kontaktu: [email protected]