Zjazd 2 – „Jak samodzielnie czytać i studiować Biblię?”

Jak studiować Biblię? Na co zwracać uwagę? Od czego zacząć? Co robić, gdy nie rozumiemy jakiegoś fragmentu Biblii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszeli studenci Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie obecni na drugim zjeździe, który odbył się 17 września.

Drugi zjazd Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego poświęcony był tematowi „Jak samodzielnie czytać i studiować Biblię?”. Zajęcia prowadził Zdzisław Miara – jeden z głównych założycieli Edukacji Finansowej CROWN, spotkań małżeńskich ALMA, były dyrektor krajowy Ruchu Chrześcijańskiego Mt 28. Jego pasją od ponad 40 lat jest studiowanie i nauczanie Pisma Świętego.

Oprócz obszernej części wykładowej poświęconej szczegółowym informacjom na temat analizy tekstu biblijnego, Zdzisław Miara i studenci przeprowadzili ćwiczenia z wykorzystaniem konkretnych fragmentów Pisma Świętego. Na warsztat wzięte zostały trudne i wymagające głębszej analizy fragmenty Listu do Hebrajczyków.

W przerwach pomiędzy wykładami uczestnicy mieli okazję porozmawiać na ważne tematy, a także zacieśnić wzajemne więzi.  

Wykłady z drugiego zjazdu znajdują się na kanale YouTube Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego.

Polsko-Ukraiński Instytut Biblijny w Lublinie to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju. Głównym celem Instytutu jest integracja biblijnych chrześcijan z Ukrainy i Polski w celu wspólnego realizowania projektów ewangelizacyjnych i kościelnych oraz wymiana doświadczeń z pracy dla Jezusa w narodzie ukraińskim i polskim, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna modlitwa o przyszłość naszych narodów. Instytut będzie pracował w rytmie dziesięciu comiesięcznych zjazdów. 

Wykładowcami są pastorzy, profesorowie oraz przywódcy chrześcijańscy wywodzący się z różnych kościołów i organizacji ewangelikalnych.

Osoby zainteresowane działalnością Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Fotorelacja

Link do albumu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.462425132576451&type=3