Otwarcie Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie! [RELACJA]

W ostatnią sobotę 20 sierpnia do Lublina zjechali się chrześcijanie z Polski i z Ukrainy na otwarcie pierwszego w Polsce Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego w Lublinie. Głównym celem Instytutu jest integracja biblijnych chrześcijan z Ukrainy i Polski, by wspólnie realizować projekty ewangelizacyjne i kościelne oraz wymiana doświadczeń z pracy dla Jezusa w narodzie ukraińskim i polskim, uczenie się od siebie nawzajem i wspólna modlitwa o przyszłość naszych narodów. W planach jest rozszerzenie współpracy na inne państwa i narody Trójmorza.

Instytut będzie pracował w rytmie dziesięciu comiesięcznych zjazdów. Wykładowcami są pastorzy, profesorowie oraz przywódcy chrześcijańscy z Polski i Ukrainy.

Pierwszą serię wykładów na temat dyscypliny w kościele w ujęciu biblijnym, historycznym i kulturowym przeprowadził pastor Paweł Chojecki z Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie.

Otwarcia Instytutu dokonali pastor Paweł Chojecki i Roman Loboda, chrześcijanin baptysta z Zaporoża na Ukrainie mieszkający w Polsce od lutego br.

Zainteresowanych dołączeniem do Instytutu zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Wykłady z pierwszego zjazdu znajdują się na kanale YouTube Polsko-Ukraińskiego Instytutu Biblijnego.